Blog

Jeśli interesuje Cię praca nad sobą, swoimi nawykami i przekonaniami lub szukasz inspiracji do tego, by zmienić coś w swoim życiu, a jednocześnie nie wiesz od czego zacząć, to miejsce dla Ciebie!

Jak ukształtowały Cię wzorce z dzieciństwa?

Gdybyśmy żyli w idealnym świecie, dorastając mielibyśmy wszystko, co jest nam potrzebne. Wszelkie nasze potrzeby byłyby zaspokojone, przez co absolutnie niczego by nam nie brakowało….

Czego NIE robimy ze swoimi potrzebami

Po ponad 8 latach pracy z ludźmi, pewne rzeczy rzucają się w oczy bardzo mocno. Temat potrzeb był jednym z tych, które dostrzegałem niemalże na…

4 sposoby radzenia sobie w trudnych chwilach

Niewątpliwie to, co dzieje się obecnie, przysparza wielu ludziom stresów, zmartwień i wszelkich trudności. W sytuacjach, gdy jest źle, mamy taką naturalną tendencję do zakładania…

Jak zadbać o swoje emocje? Energia wdzięczności!

Medytacja jest rodzajem praktyki dostępnej dosłownie dla każdego z nas. Nie trzeba mieć do tego nie wiadomo jak wiele czasu, nie są potrzebne żadne skomplikowane urządzenia, płatne aplikacje czy cokolwiek innego. Potrzebne jest właściwie jedno – działanie!

Jak ważny jest kierunek w życiu?

W swoim życiu zaliczyłem kilka takich epizodów, kiedy to dosłownie nie miałem ani ochoty, ani energii, by chociażby wstać z łóżka. Dla osób, które śledzą mnie od dawna to pewnie wydaje się dość dziwne, bo na co dzień jestem chodzącym wulkanem energii.

Dlaczego WARTO komunikować o swoich potrzebach?

Im bardziej jesteś empatyczny, tym bardziej naturalne jest dla Ciebie wchodzenie w buty innych. Jeśli masz takie kompetencje, które właściwie stają się Twoją naturą, to prawie tak, jakbyś potrafił odczytywać innych – ich potrzeby i wartości. Niekiedy szybciej niż sami do tego dochodzą.

Jak NIE podchodzić do własnych problemów?

Każdy z nas miewa trudności, jednak nie każdy sobie z nimi radzi. Na co dzień nie przyglądamy się temu, co dzieje się w naszym wnętrzu, tylko gonimy za kolejnymi rzeczami do odhaczenia na chekliście.