Blog

Jeśli interesuje Cię praca nad sobą, swoimi nawykami i przekonaniami lub szukasz inspiracji do tego, by zmienić coś w swoim życiu, a jednocześnie nie wiesz od czego zacząć, to miejsce dla Ciebie!

Dlaczego WARTO komunikować o swoich potrzebach?

Im bardziej jesteś empatyczny, tym bardziej naturalne jest dla Ciebie wchodzenie w buty innych. Jeśli masz takie kompetencje, które właściwie stają się Twoją naturą, to prawie tak, jakbyś potrafił odczytywać innych – ich potrzeby i wartości. Niekiedy szybciej niż sami do tego dochodzą.

Jak NIE podchodzić do własnych problemów?

Każdy z nas miewa trudności, jednak nie każdy sobie z nimi radzi. Na co dzień nie przyglądamy się temu, co dzieje się w naszym wnętrzu, tylko gonimy za kolejnymi rzeczami do odhaczenia na chekliście.

32 lekcje z życia

Jak co roku, w swoje urodziny zamiast dostawać, wolę dać coś od siebie. Poniżej jest dość długa lista moich wniosków z ostatniego roku, które mocno wybrzmiały i niejednokrotnie skłoniły mnie do konkretnych przemyśleń.

Najczęstsze przyczyny wypalenia

Temat wypalenia jest zdecydowanie zbyt często bagatelizowany i pomijany, przez co jego ofiarą pada coraz więcej osób w coraz młodszym wieku.

Dlaczego robię to, co robię?

Tworząc jakikolwiek materiał, zawsze mam z tyłu głowy jeden cel: przekazać Ci jak najbardziej użyteczne i przydatne treści.

Nowa ścieżka

Dzisiejszy wpis jest bardziej informacyjny niż zazwyczaj. Będę do niego z czasem odsyłał ludzi, którzy dopytują skąd u mnie takie treści. Ale po kolei.

Jakie wzorce relacji wnosimy w nasze związki?

Każdy z nas, wchodząc w relację, robi to wraz z całym swoim “bagażem” – przyzwyczajeniami, przekonaniami, doświadczeniami, które warunkują to, w jaki sposób podchodzimy do…