Rozwiązywanie problemów

Jak skutecznie rozwiązywać problemy

Jedyne co zawsze możesz zmienić to sposób swojego myślenia.

Ten kurs pomoże Ci:

 • Zrozumieć, czym tak naprawdę jest problem
 • Dostrzec jego wielopłaszyznowe przyczyny
 • Dotrzeć do źródeł konkretnego stanu rzeczy
 • Spojrzeć na problem jako na strukturę
 • Zmienić nastawienie do ewentualnych trudności
 • Zmienić sposób patrzenia na zaistniałą trudność
prawski

Każdy z nas ma jakąś pasję albo hobby. Jedną z moich pasji, jakkolwiek dziwnie to nie brzmi, są ludzkie problemy. Fascynuje mnie to, jak nieświadomie je tworzymy oraz jak kreatywnie potrafimy sobie z nimi radzić, gdy mamy do tego niezbędne narzędzia, wiedzę oraz podejście. Produkt, który masz przed sobą, jest kwintesencją kilku lat intensywnej pracy z przeróżnymi trudnościami. Nagrania pochodzą ze szkolenia Dynamika Relacji™: Zarządzanie Zmianą, podczas którego uczyłem uczestników tego, jak skutecznie mogą pomagać innym ludziom. Tę wiedzę możesz jednak zastosować dosłownie do każdej sytuacji, w której wystąpi problem lub trudność.

 

Dożywotni dostęp

Dostęp do zamkniętej społeczności

Dostęp z każdego miejsca na świecie

PROBLEM: Czy to (nie) problem?

Wykonałeś projekt w pracy, z którego szef nie jest zadowolony? Twój syn ma złe oceny z matematyki, a córka nieszczęśliwie się zakochała? Chciałabyś pojechać na wymarzone wakacje, ale Twój budżet nie jest aktualnie w najlepszej formie? Twój mąż/żona wraca późno z pracy i nie ma dla Ciebie czasu? Mama powtarza Ci, że powinieneś się przeprowadzić bliżej, ale Ty nie chcesz rezygnować ze swojego dotychczasowego życia? Każdy człowiek wszystko, co nie przebiega zgodnie z jego oczekiwaniami i planem, traktuje jak problem, czyli sytuację sprzeczną z ich założeniami. Twoim problemem nie jest więc wszystko to, co się dzieje, ale jest nim różnica między rzeczywistością i Twoimi oczekiwaniami.

Opowiadając innym swoją historię, często spotykasz się z brakiem zrozumienia? Ludzie skoncentrowani są dzisiaj na tym, co bezpośrednio dotyczy ich samych. Łatwiej jest nam oceniać innych niż siebie, trudniej jest wyznaczyć cele sobie niż innym.

To dobry moment, aby zrozumieć, że jedyne na co możesz wpłynąć, to na siebie.

 

INNY POZIOM: Czy wiesz, dlaczego tutaj jesteś?

To, co najczęściej wydaje Ci się problemem, w rzeczywistości nim nie jest, to symptom, następstwo tego, co tak naprawdę spowodowało, że znalazłeś się w takiej sytuacji. Bardzo trudno jest obiektywnie spojrzeć na samego siebie i otoczenie, w którym jesteś, żyjesz na co dzień. Nie dostrzegamy przyczyn, a efekty, koncentrując się na tym, co się stało, a nie dlaczego. Niewłaściwy sposób myślenia, nieumiejętność radzenia sobie z emocjami czy brak umiejętności wsłuchiwania się w samego siebie…  to leży u źródła tego, co postrzegasz jako problem. Jest on zatem ulokowany na kilku obszarach, należy więc na niego spojrzeć znacznie szerzej.

To dobry moment, aby wyruszyć w drogę na poszukiwanie innego poziomu problemu.

 

STRUKTURA: Czy rozmawiasz ze sobą?

Czy wiesz, na czym polega różnica między rozmową, a mówieniem? Mówienie jest pozbawione pytań, nie oczekujemy reakcji na wysyłany komunikat, jesteśmy pozbawieni szansy wysłuchania tego, jak konkretna sytuacja postrzegana jest z innej perspektywy. Tracisz w ten sposób szansę na dostęp do innego sposobu myślenia. Nauka rozmowy z samym sobą opiera się przede wszystkim na dopuszczaniu do głosu rozsądku, swojego drugiego JA, w którym jest mniej emocji, a więcej racjonalnej oceny sytuacji. Aby ją zrozumieć, należy dostrzegać struktury problemów. Możesz dzięki temu docierać do innych stref swojego myślenia, zagłębiać się w samego siebie, zmieniać to, co Ci przeszkadza, udoskonalać to, co czyni Cię wyjątkowym.

To dobry moment, aby rozpocząć dialog ze swoim drugim JA.

 

DUALIZM: Rozejrzyj się…

Kiedy próbujesz coś zmienić, co nie jest zgodne z Twoimi oczekiwaniami, dostrzegasz tylko jedną stronę tej sytuacji – widzisz ją w jednym kolorze. Nie masz możliwości postrzegania jej jako całości, wyodrębnienia plusów i minusów, przez co tracisz obiektywizm i szansę na korzystanie z jej wszystkich zasobów. To powoduje, iż pojawiają się jeszcze silniejsze negatywne emocje, w Twoim wyobrażeniu problem staje się większy, niż jest w rzeczywistości.

Problem ma naturę dualistyczną, Ty jednak podążasz tylko w jednym kierunku, nie widzisz całości swojego zachowania i swojej sytuacji, a jedynie jej część, połowę. Rozejrzyj się, spójrz w jedną i drugą stronę, odpowiedz sobie na pytanie – dlaczego nie chcę być tu, a chcę być gdzieś indziej?

To dobry moment, aby zbudować swój własny system wartości i aktywnie z niego korzystać.

Może po prostu wystarczy spojrzeć na problem inaczej…

Tylko Ty masz prawo mieć kontrolę nad sobą i swoim problemami

Kurs będzie dla Ciebie przygotowaniem samego siebie do stworzenia wizji swojego życia, takiego, nad którym będziesz miał kontrolę, w którym to Ty będziesz dyktował sobie warunki, wyznaczał cele, w którym to Ty będziesz podejmował decyzje o zmianach, koncentrując się na tym, co ma pozytywny i negatywny wpływ na Ciebie i sytuację, w której się znalazłeś. Dowiesz się, jak poradzić sobie nie tylko z problemem, ale przede wszystkim z jego przyczynami, jak spojrzeć na niego z innej perspektywy, aby racjonalnie ocenić swoją sytuację.

Kurs „Jak skutecznie rozwiązywać problemy”:

rp-2

Praktyczne ćwiczenia

dr3-wiedza

Unikatowa wiedza

rp-4

Fragment ze szkolenia, którego koszt
wynosi 5 tysięcy złotych!

Odbierz dostęp do kursu "Jak skutecznie rozwiązywać problemy"

Cena:245 zł

Zobacz bezpłatny fragment szkolenia i zdecyduj, czy ono jest dla Ciebie

A Ty dlaczego chcesz mieć swój problem? Choć może to brzmieć abstrakcyjnie ale do wiesz się co daj Ci problem i dlaczego chcesz go mieć. I dzięki temu, że będziesz widział całość, będziesz mógł zadecydować czy chcesz dalej mieć swój problem czy możesz uwolnić się od niego i iść dalej bez niego. Dostaniesz narzędzie dzięki którym zrozumiesz dlaczego w życiu często jesteśmy jak GIFy popełniając w kółko te same błędy. I to jest najwspanialsza rzecz jaką może dać nam rozwój wolność i moc wybory naszych działań widząc cały obraz. Narzędzie które są w tym produkcie do pracy z ludzkim umysłem stosuję się na sesji cały czas. I dają olbrzymie efekty. Teraz Ty możesz mieć te narzędzia i pomagać sobie samemu, spojrzeć na swoją sytuację z nowej perspektywy i zobaczyć więcej, dzięki czemu zrobić plan do zmiany!

Dawid

Ten kurs jest wyjątkową bombą wiedzy! Przed przyswojeniem tego materiału zupełnie inaczej patrzyłam na swoje życiowe wyzwania. Miałam przez lata trudność z zabraniem się za ćwiczenia fizyczne. Był to dla mnie problem nie do przeskoczenia. Używając pytań zawartych w tym kursie i wiedzy jaką on przedstawia udało mi się zbudować motywację, zrozumieć swoje wcześniejsze blokady, zobaczyć co tracę pozostając w obecnej sytuacji i zacząć ćwiczyć. Prostota narzędzi w tym kursie sprawiła, że cały ten proces przebiegł sprawnie, a teraz po prostu lubię brać się za ćwiczenie. Dodatkowo zrozumienie materiału zawartego w tym produkcie pozwoliło mi odetchnąć spokojnie, popatrzeć na swoje życie z lekkim dystansem i zrozumieć przyczyny moich dotychczasowych niepowodzeń. Dało mi to więcej luzu w życiu i skuteczność w pracy nad sobą. Bardzo polecam każdemu! Szczególnie tym, którzy czują, że przytłoczył ich jakiś problemem i nie wiedzą dokąd się teraz udać.

Agnieszka

Ponad dwie godziny konkretnej i mocnej wiedzy przeplatanej przykładami z życia prowadzącego jak i uczestników. Oglądając ten materiał dowiesz się czym tak naprawdę jest problem, skąd się bierze i czemu tak w ogóle my jako ludzie posiadamy problemy. Otrzymasz narzędzia wraz z instrukcją do pracy nad swoimi problemami. Stosując te narzędzia i wskazówki, dostrzeżesz czy Twój problem jest tak duży jak myślałeś, spojrzysz na problem z innej strony. Będziesz wiedział co robić aby ten problem rozwiązać. Ja stosując strategie tu zawarte i pracując sam ze sobą tymi narzędziami zrozumiałem, że tak naprawdę mam masę korzyści z posiadania problemów. Uświadomiłem sobie, że często dana sytuacja jest problemem, ponieważ ja tak ją zinterpretowałem i nadałem jej taką łatkę. Także dotarło do mnie, że chcę mieć problemy gdyż pozwalają mi one mieć wymówki do nie działania. To, na ile ten produkt pomoże Tobie, według mnie zależy od tego na ile pozwolisz sobie wejść w procesy tu pokazane i na ile dasz sobie przyzwolenie na odczuwanie emocji pojawiających się w Tobie. Polecam ten produkt każdemu, kto naprawdę chce pracować nad sobą i jest gotowy na to aby wprowadzać zmiany w życiu i wykonywać konkretną pracę.

Maciej

Otrzymaj natychmiastowy dostęp do kursu

facebookgroup

Decydując się na ten produkt

Otrzymasz także dostęp do wyjątkowej społeczności na Facebooku - Progressive Group. W tej przestrzeni organizuję zamknięte, przewidziane tylko dla jej odbiorców miniszkolenia on-line.
Co więcej, grupa ta służy do wymiany doświadczeń, przemyśleń czy wątpliwości, które mogą się pojawić w trakcie przerabiania produktów lub po uczestnictwie w szkoleniach.

Gorąco Cię zachęcam do tworzenia tej przestrzeni razem z nami!

Kupując ten produkt otrzymasz:

Untitled-1
 • Natychmiastowy dostęp do szkolenia w Panelu Klienta
 • Dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku - Progressive Group
 • Nieograniczony czasowo dostęp - rzadkość na polskim rynku!
 • Gwarancję satysfakcji - 30 dni na przetestowanie nowej wiedzy
 • Bonus-niespodziankę, którego zawartość stale rośnie!

Gwarancja satysfakcji

Będąc absolutnie pewnym przekazywanej wiedzy otrzymujesz Gwarancję Satysfakcji. Jeśli w ciągu 30 dni uznasz, że produkt nie spełnia Twoich oczekiwań, otrzymasz 100% zwrot pieniędzy. Bez zadawania żadnych pytań.

gwarancja
22:54:48
15:05:58

Privacy Preference Center