Im bardziej jesteś empatyczny, tym bardziej naturalne jest dla Ciebie wchodzenie w buty innych. Jeśli masz takie kompetencje, które właściwie stają się Twoją naturą, to prawie tak, jakbyś potrafił odczytywać innych – ich potrzeby i wartości. Niekiedy szybciej niż sami do tego dochodzą. 

Nie piszę tu o problemie, kiedy to ktoś stawia innych wyżej i za wszelką cenę chce zaspokoić ich potrzeby, bo boi się, że inaczej nie będzie przez nich zaakceptowany. To coś innego. 

Z mojego doświadczenia wynika, że to zagadnienia często dotyka przedsiębiorców, którzy mają obok siebie innych, o których dbają. Zresztą, przedsiębiorca ma zazwyczaj więcej „szefów”, o których potrzeby musi dbać, inaczej nie mógłby robić tego, co robi. Mowa tu oczywiście o klientach. Żyjąc w takim lub podobnym środowisku, nie chodzi tu jedynie o przedsiębiorców, i nie przyglądając się temu, co dzieje się we własnym wnętrzu, można bardzo łatwo wytworzyć w sobie ogromną liczbę nawyków. Wiele z nich zamiast nam ułatwiać życie, może naprawdę je uprzykrzać. 

W materiale, który jest fragmentem z kolejnej edycji Rozmów z Wilkiem, dowiesz o jednej ważne kwestii, o którą właściwie w każdej grupie należy odpowiednio zadbać. Odpowiesz sobie także na jedno pytanie, które jest szalenie proste, ale może pomóc Ci zmienić jakość życia. Bardziej niż przypuszczasz. 

Ciekaw jestem Twoich wniosków po tym filmie. Jak dbasz o swoje potrzeby? Czy komunikujesz o nich swoim bliskim? Czy dbasz o to, by zaspokajać te najbardziej istotne?

Przyznaję, że w momencie, gdy składałem ten film, sam miałem wiele wniosków odnośnie tego, na co muszę w życiu obecnie położyć o wiele większy nacisk. Hah, to ciekawe doświadczenie: móc uczyć się z własnych materiałów. Mam też nadzieję, że i dla Ciebie będzie on owocny we wnioski.