Każdy z nas miewa trudności, jednak nie każdy sobie z nimi radzi. Na co dzień nie przyglądamy się temu, co dzieje się w naszym wnętrzu, tylko gonimy za kolejnymi rzeczami do odhaczenia na checkliście. Zawsze jest coś ważniejszego niż lepsze poznanie i zrozumienie tego, co jest w nas głęboko zakorzenione.

Nie ma się zatem co dziwić, że sięgamy po pomoc dopiero wtedy, gdy jest już naprawdę źle. Od 8 lat spotykam się z tym nieustannie. Można śmiało powiedzieć, że największą i najsilniejszą, choć na pewno nie najbardziej trwałą, motywacją jest cierpienie.

Taka jego ilość, od której w końcu mówisz „dosyć”! Nie zawsze jest to stanowcze, nie zawsze jest to pewna decyzja, jednak zawsze jest podejmowana wtedy, gdy sprawy mają się już naprawdę źle. Z racji tego, czym się zajmuję, ogromnie mnie to fascynuje. 

Jeśli miałbyś na przykład otwarte złamanie, też czekałbyś, aż samo się zagoi czy jednak natychmiast udałbyś się do lekarza, żeby Cię poskładał? Jeśli nie znasz się na samochodach i w trakcie wycieczki rodzinnej Twoje auto odmawia posłuszeństwa, też udajesz, że nic złego się nie dzieje i ryzykujesz zdrowiem swoim i swojej rodziny?

Pewnie, że NIE!

Zatem dlaczego, jeśli chodzi o problemy natury psychiczno-emocjonalnej, zamiast się nimi zająć, stale odkładamy je na później? Przecież po rozwiązaniu tych trudności o wiele łatwiej żyć. Jest tego jakiś powód. Właściwie, jest ich nawet kilka. W materiale poniżej mówię o najczęstszych, a zarazem najbardziej ograniczających mentalnych barierach, które hamują nas przed rozwiązywaniem problemów już w zarodku. Zapoznaj się z nimi, uświadom którą najczęściej się posługujesz i zacznij stopniowo wprowadzać zmianę. 

P.S Na tej stronie znajdziesz masę różnych możliwości do pracy nad sobą. Od produktów on-line, przez szkolenia i warsztaty po sesje indywidualne. Jeśli borykasz się z jakąś trudnością, nie czekaj aż sprawy naprawdę się pokomplikują. Działaj wcześniej. W końcu lepiej zapobiegać katastrofie niż gasić pożary.