Gdybyś miał w jednym zdaniu zaprezentować siebie, co byś powiedział? Na jakie mocne strony położyłbyś nacisk?

Większość z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, w czym tak naprawdę jest dobra.

Dorastaliśmy w świecie, w którym rzadkością było wspieranie naszej indywidualności, kreatywnego sposobu myślenia. Nie kładziono nacisku na to, byśmy doprowadzali do perfekcji to, w czym już jesteśmy dobrzy, a bardziej skupiano się na brakach, które należało uzupełnić.

Teraz wydaje się to dość absurdalne, ale system publicznego szkolnictwa ani drgnął.

Trudno jest być co najmniej dobrym we wszystkich dziedzinach życia.

Każdy z nas ma obszary, w których sukcesy przychodzą mu z łatwością oraz te, o których nawet nie chce myśleć.

I to jest pierwsza wskazówka do odkrycia swoich mocnych stron.

Zacznij od dzisiaj obserwować i notować to, czego robienia sprawia Ci przyjemność, czynności, do których tęsknisz, zadania, których wykonywanie Cię wzmacnia.

Jednocześnie obserwuj także te obowiązki, które wykonujesz, ale sama myśl o nich Cię osłabia lub przekładasz ich wykonanie w nieskończoność.

Zwracaj uwagę na każdy, najdrobniejszy nawet aspekt.

Kiedy po kilku tygodniach poczujesz, że lista jest kompletna, przyjrzyj się jej uważnie i zastanów się, jakie wnioski z tego możesz wyciągnąć.

Pomyśl, czy jesteś w stanie wprowadzić do swojego dnia więcej momentów, które Cię wzmacniają i zredukować liczbę tych, które powodują grymas na Twojej twarzy.

Daj sobie chwilę na przemyślenie tego, jakie Twoje zdolności sprawiają, że niektóre zadania przychodzą Ci z łatwością. Na przykład, jeżeli łatwo odnajdujesz się w roli lidera grupy i chętnie przejmujesz kontrolę nad planowaniem wyjazdów czy wyjść dla swojej rodziny i znajomych, zastanów się, jakie Twoje cechy sprawiają, że wychodzi Ci to lepiej od innych. Otwartość na ludzi? Umiejętność podejmowania decyzji? Zdolności mediacyjne? Doskonała znajomość tematu, dzięki czemu ludzie ufają Twoim wyborom?

Postaraj się w ten sposób przeanalizować listę, którą przygotowałeś.

Jeśli jesteś gotowy, podziel się tutaj swoimi wnioskami.