Trudno jest być mężczyzną w dzisiejszych czasach, w których wywiera się na nas ogromną presję. Sprawdź, jak można sobie z tym poradzić.

Tak wiele się mówi o kryzysie męskości, jednak w wielu miejscach w Internecie możesz znaleźć jedynie informację o jego przyczynach, a bardzo mało o tym, co z tym możesz właściwie zrobić. Jedna z przyczyn jest oczywista – brak odpowiednich wzorców we wczesnych latach dzieciństwa. Jednak ona prowadzi do kolejnych, które budzą w nas, mężczyznach, pokłady różnych emocji, takich jak żal, smutek, złość czy frustracja. A jak sam doskonale wiesz, taka mieszanka może być wybuchowa. 

Poznanie źródła problemu jest niezbędne, by można było nad nim pracować. Jednak równie ważne jest posiadanie odpowiednich narzędzi, które działają, a nie jedynie ładnie brzmią. I właśnie dlatego w dzisiejszym wpisie chcę się z Tobą podzielić kolejnym zapisem szkolenia on-line. 

Jest on ważny z dwóch powodów. Po pierwsze dlatego, że dotyka naprawdę głębokiego i dużego problemu. Nie wiem czy wiesz, w roku 2016 liczba samobójstw w naszym kraju wynosiła 5405, w tym 4638 mężczyzn (to aż 85%!) i 767 kobiet. W roku 2017 było to 5275, w tym 4524 mężczyzn i 751 kobiet. Jak widzisz, za każdym razem procent po stronie tzw. płci silnej jest znacznie większy. Nasza nieumiejętność do radzenia sobie z własnymi uczuciami jest dużym problemem i to o dziwo w czasach, w których dostęp do informacji i wiedzy jest lepszy niż kiedykolwiek wcześniej. Sama wiedza jednak nic nie zmienia, należy ją jeszcze odpowiednio zastosować. 

I tu właśnie pojawia się drugi powód. W nagraniu, które znajduje się poniżej, mówię o samodzielnych sposobach pracy nad sobą. Szczególnie polecam Ci fragment, w którym tłumaczę, jak uporać się z przeszłością. Wielu mężczyzn po tym szkoleniu pisało mi wiadomości odnośnie tego, co się działo w ich życiu po tym, jak wprowadzili właśnie ten drobny fragment wiedzy do swojej codzienności. Tobie też to polecam. Podobnie jak przesłuchania całości tego nagrania. Na pewno znajdziesz tam dla siebie wiele cennych informacji. 

W nagraniu mówię także o wielu materiałach, które dodałem do kursu The Wolf. 

Jeśli zainteresował Cię ten materiał i masz ochotę na więcej materiałów z The Wolf, poniżej możesz wybrać pakiet, który najbardziej Ci odpowiada.

Wybierz pakiet dostosowany do Twoich potrzeb!

Odbierz dostęp